SOŇA HÚŠŤOVÁ

Soňa Húšťová - External Senior Account Manager

Soňa sa pohybuje v oblasti PR a médií už viac ako 10 rokov. Pred nástupom do Dynamic Relations v roku 2008 pracovala počas svojho vysokoškolského štúdia ako pomocný redaktor a asistent produkcie v hlavnom spravodajstve verejnoprávnej televízie STV, dnešnej RTVS. Má tiež skúsenosti s prácou v eventovej agentúre.

Vyštudovala odbor masmediálne štúdiá na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Spočiatku sa v Dynamicu venovala komunikácií klientov v oblasti IT, dopravy, investovania a energetiky. Medzi inými to boli klienti ako Gazprom, DATALAN, PPP projekt výstavby rýchlostnej cesty PR1BINA pre spoločnosť GRANVIA alebo Enterprise Investors, ktorá spravuje fondy private equity a rozvojového kapitálu v strednej a východnej Európe. V rámci svojho pôsobenia v agentúre bola štyri roky mediálnou zástupkyňou spoločnosti EEI, ktorá vytvára riešenia v oblasti statickej dopravy na Slovensku. Ako projektový manažér kompletne zastrešila prvé tri ročníky ocenenia Diamanty slovenského biznisu, súťaže pre malé a stredné podniky, ktorý naša agentúra vytvorila a realizovala pre klienta Enterprise Investors na kľúč. Z oblasti lifestylu a zdravotníctva má z minulosti v portfóliu klientov ako sú CCC, Ceptra / Eurocord alebo Schill Dental Clinic. Agentúra Dynamic pomáhala tiež televízii JOJ pri nastavovaní komunikačnej stratégie niekoľkých formátov, kde bola Soňa súčasťou tímu.

Rok a pol sa naplno venovala komunikácii Orange Slovensko, pre ktorého Dynamic zabezpečuje kompletný PR servis. V rámci agentúry pôsobila ako tímlíder pre značky Orange a Funfón a riadila tímy pre dva ročníky najväčšieho dobročinného podujatia svojho druhu na Slovensku, Plesu v opere.

Od marca 2016 sa v rámci brand refreshu a rozšírenia produktového portfólia naplno venovala značke Indulona na slovenskom trhu. Momentálne Soňa s našou agentúrou spolupracuje externe.

„Najlepšie na práci v public relations je jej hravosť, pričom PR manažér si s klientom režírujú svoj vlastný príbeh. Pôsobivosť príbehu či imidž sa zmerať nedajú, no pri dlhodobom a systematickom budovaní ich nikdy neprehliadnete.“

+421 918 644 293